JAKI PŁASZCZ JEST DLA MNIE NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI?

 

NASZE TKANINY:

Nie będziemy ukrywać: naszym głównym celem podczas tworzenia kolekcji jesienno-zimowych to płaszcze, które mają być ciepłe i przystosowane do polskiej pogody. Mamy nadzieję, że to dla Ciebie dobra wiadomość i znajdziesz u nas swój pierwszy prawdziwie zimowy płaszcz.

Wybór tkaniny, z której szyte są nasze płaszcze, to jeden z najważniejszych etapów naszej pracy. Mają być ciepłe, ale nie za sztywne, miłe w dotyku i o dobrym składzie. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na ciepło płaszcza, to gramatura tkaniny. U nas jest to zawsze minimum 550gr, a najczęściej 600gr.

 

 

NASZE WKŁADY OCIEPLAJĄCE:

Między tkaniną wierzchnią (czyli tkaniną wełnianą) naszych płaszczy  a podszewką, ukrywa się wkład ocieplający. Nasze wkłady są w 100% naturalne, które dobrze grzeją i jednocześnie oddychają.

Każdy jesienno-zimowy model z naszej kolekcji posiada trzy rodzaje ocieplenia do wyboru:

  • Typ ocieplenia * (bez wkładu ocieplającego). Płaszcz jesienno-zimowy, który nie ma w środku wkładu, grzeje więc nas tylko tkanina wierzchnia i wspomaga podszewka. Jest to najczęściej spotykany typ płaszcza w sklepach, nazywany zimowym, jednak nie dla wszystkich spełnia on swoją ochronną rolę podczas mrozów. My polecamy go osobom, które szukają cieplejszego płaszcza na jesień oraz tym, którym zawsze jest ciepło, nawet zimą.
  • Typ ocieplenia ** (wkład ocieplający o składzie: 80% bawełna, 20% wełna). Płaszcz jesienno-zimowy dla osób, które potrzebują wsparcia dodatkowej warstwy ocieplającej podczas zimy. Zima w tym płaszczu nie będzie już taka groźna.
  • Typ ocieplenia *** (wkład ocieplający o składzie: 100% wełna). Cieplej już się nie da! Płaszcz zimowy, bardzo ciepły, na polskie mrozy.

 

 

JAKI TYP WYBRAĆ?

Mamy dla Ciebie parę podpowiedzi:

  • Jesteś typem zmarźlaka, któremu już od jesieni jest cały czas zimno? Polecamy typ ocieplenia ***
  • Nawet zimą często jest Ci ciepło? Wybierz typ ocieplenia **  jeśli szukasz zimowego płaszcza lub typ ocieplenia * gdy często jeździsz samochodem.
  • Często poruszasz się samochodem, bardzo mało chodzisz pieszo? Zastanów się, czy wkład 100% wełny nie będzie przypadkiem za ciepły w samochodzie.
  • Masz dosyć ubierania się na cebulkę? Proponujemy typ ocieplania ***
  • Czy chcesz w końcu mieć chociaż jeden ciepły płaszcz w szafie, w którym nie będziesz wyglądać jak ludek z reklamy znanych opon? 😉 Wybierz typ ocieplenia *** i przekonaj się na własnej skórze.
  • Nie masz problemu ze znalezieniem ciepłego płaszcza na zimę? Typ ocieplenia * będzie ok!
  • Poszukujesz porządnego płaszcza na jesień oraz początek zimy? Typ ocieplenia * powinien być w sam raz.

 

 

CIEPŁY PŁASZCZ A WYBÓR MODELU

Przeanalizowaliśmy tkaninę wierzchnią oraz wkład ocieplający, ale czy zauważyłaś, że model płaszcza ma również znaczenie jeśli chodzi o jego funkcje ocieplające? Im model jest bardziej dopasowany i bliżej ciała, tym lepiej grzeje. Modele oversizowe są daleko od ciała, dlatego pomiędzy płaszczem a ciałem łatwiej dostaje się wiatr. Szerokie rękawy również mają tutaj znaczenie. Weź to pod uwagę przy wyborze płaszcza.

 

Gdy już będziesz miała swój model u siebie, pamiętaj, żeby dać czas swojemu płaszczu, aby ogrzał powietrze, które jest pomiędzy Twoim ciałem a podszewką. Pierwsze wrażenie może być nieco mylące.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, który płaszcz będzie dla Ciebie najlepszy, śmiało skontaktuj się z nami!