JAKI PŁASZCZ JEST DLA MNIE NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI?

 

NASZE TKANINY:

Nie będziemy ukrywać: naszym głównym celem podczas tworzenia kolekcji jesienno-zimowych to płaszcze, które mają być ciepłe i przystosowane do polskiej pogody. Mamy nadzieję, że to dla Ciebie dobra wiadomość i znajdziesz u nas swój pierwszy prawdziwie zimowy płaszcz.

Wybór tkaniny, z której szyte są nasze płaszcze, to jeden z najważniejszych etapów naszej pracy. Mają być ciepłe, ale nie za sztywne, miłe w dotyku i o dobrym składzie. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na ciepło płaszcza, to gramatura tkaniny. U nas jest to zawsze minimum 550gr, a najczęściej 580gr.

 

NASZE WKŁADY OCIEPLAJĄCE:

Między tkaniną wierzchnią (czyli tkaniną wełnianą) naszych płaszczy  a podszewką, ukrywa się wkład ocieplający.

Od tego sezonu zimowego wprowadzam pewnie zmiany jeśli chodzi o wkłady. Pomysł na inny typ ocieplenia powstał, gdy zaczęłam zastanawiać się nad zmianami klimatycznymi, które podczas ostatnich 10 lat znacząco się pogłębiły. Pamiętam jak w latach szkolnych każdej zimy było -15 stopni i nikt nie robił z tego wielkiej sprawy. W zeszłym roku, gdy było -3 stopnie uważałam to za szczyt zimy i ciężko mi było wrócić pamięcią do uczucia chłodu sprzed 10 lat.

Myślę, że wiele z nas ma podobne odczucia. Jak to się stało, że kilka lat temu -15 stopni było normą, a dzisiejsze -5 wielkim mrozem? Być może przyzwyczailiśmy się do wyższych temperatur. Pewne jest jednak to, że na odczucie chłodu nie wpływa jedynie temperatura, ale również wiatr. Kiedyś wełna wystarczyła, żeby nas ogrzać, a dzisiaj musimy chronić się również przed wiatrem. Dlatego postanowiłam skupić się bardziej na tym czynniku atmosferycznym przy tworzeniu kolekcji wprowadzając ocieplenie MEIDA.

Większość zimowy model posiada ocieplenie MEIDA, ale w ofercie sklepu są płaszcze, gdzie możesz wybrać ocieplenie naturalne albo syntetyczne:

  • Ocieplenie wełniane (wkład ocieplający o składzie: 100% wełna). Płaszcz z wełnianym ociepleniem jest zimowy, bardzo ciepły. Przed niską temperaturą, oprócz tkaniny wierzchniej i podszewki, chroni nas cienka warstwa wełny. Dzięki temu jest nam ciepło, a płaszcz nie jest za ciężki ani za gruby. Nie musisz przejmować się o rozmiar – wybierz taki, który najczęściej nosisz lub sugeruj się tabelką z wymiarami. Wełna ma świetne właściwości izolacyjne, jednak nie chroni przed zimnym wiatrem.

 

  • Ocieplenie MEIDA (wkład ocieplający o składzie: 100% polipropylen). Płaszcz z ociepleniem MEIDA jest zimowy, bardzo ciepły. Chroni przed niską temperaturą, ale również wiatrem. Jest to nowoczesny materiał, który składa się z włókien polipropylenowych. MEIDA jest bardzo lekka, cienka, posiada bardzo wysoką izolacyjność, zatrzymuje wiatr, jest hipoalergiczna i oddychająca. W płaszczu z tym ociepleniem żadna zimowa wichura Ci nie straszna. MEIDA jest tkaniną syntetyczną. Oryginalny produkt z Danii.

 

 

JAKI TYP WYBRAĆ?

Oba typy ociepleń są zimowe i mają wysoką izolacyjność. Różnią się składem – wełniane ocieplenie jest naturalne, polipropylenowe – syntetyczne. MEIDA chroni przed zimnym wiatrem,  wełna nie poradzi sobie z tym żywiołem.

Gdybym miała wskazać, które ocieplenie jest cieplejsze, byłaby to MEIDA, która chroni nie tylko przed niską temperaturą, ale również przed temperaturą odczuwalną. Jeśli więc poruszasz się częściej pieszo, albo mieszkasz w regionie, gdzie wiatr zimą to norma, to polecam wybrać MEIDĘ.

Poniżej zestawiłam najważniejsze właściwości obu wkładów. Podkreślenia wskazują ich różnice.

 

OCIEPLENIE WEŁNIANE OCIEPLENIE MEIDA
NATURALNE SYNTETYCZNE
ODDYCHAJĄCE ODDYCHAJĄCE
WŁAŚCIWOŚCI TERMOIZOLACYJNE WŁAŚCIWOŚCI TERMOIZOLACYJNE
HIPOALERGICZNE HIPOALERGICZNE
NIE CHRONI PRZED WIATREN CHRONI PRZED WIATREM

 

 

CIEPŁY PŁASZCZ A WYBÓR MODELU

Przeanalizowaliśmy tkaninę wierzchnią oraz wkład ocieplający, ale czy zauważyłaś, że model płaszcza ma również znaczenie jeśli chodzi o jego funkcje ocieplające? Im model jest bardziej dopasowany i bliżej ciała, tym lepiej grzeje. Modele oversizowe są daleko od ciała, dlatego pomiędzy płaszczem a ciałem łatwiej dostaje się wiatr. Szerokie rękawy również mają tutaj znaczenie. Weź to pod uwagę przy wyborze płaszcza.

 

Gdy już będziesz miała swój model u siebie, pamiętaj, żeby dać czas swojemu płaszczu, aby ogrzał powietrze, które jest pomiędzy Twoim ciałem a podszewką. Pierwsze wrażenie może być nieco mylące.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, który płaszcz będzie dla Ciebie najlepszy, śmiało skontaktuj się z nami!