WSZYSTKO O ZIMOWYCH PŁASZCZACH PRO-BE

 

NASZE TKANINY:

Nie będę ukrywać: moim głównym celem podczas tworzenia kolekcji jesienno-zimowych to płaszcze, które mają być ciepłe i przystosowane do polskiej pogody. Mam nadzieję, że to dla Ciebie dobra wiadomość i znajdziesz u mnie swój pierwszy prawdziwie zimowy płaszcz.

Wybór tkaniny, z której szyte są płaszcze, to jeden z najważniejszych etapów mojej pracy. Mają być ciepłe, ale nie za sztywne, miłe w dotyku i o dobrym składzie. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na ciepło płaszcza, to gramatura tkaniny. Jest to zawsze minimum 550g, a najczęściej 570 lub 580g.

 

WKŁADY OCIEPLAJĄCE:

Między tkaniną wierzchnią (czyli tkaniną wełnianą) płaszczy PRO-BE  a podszewką ukrywa się wkład ocieplający.

Od samego początku wiedziałam, że moje zimowe płaszcze muszą mieć ocieplenie. Postawiłam na wełniane wkłady, które zostały świetnie przez Was przyjęte. Minęło kilka sezonów, a ja zaczęłam myśleć nad rozszerzeniem oferty nie tylko pod względem modeli i kolorów, ale również typów ocieplenia.

Pomysł na inny wkład ocieplający powstał, gdy zaczęłam zastanawiać się nad tym, co sprawia, że jest nam zimno. Wydaje się, że najistotniejszą sprawą jest temperatura. Jednak miałam ważenie, że wełna nie była w stanie zupełnie zaradzić odczuwalnemu chłodowi… No właśnie: kreski na termometrze to nie wszystko. Na temperaturę odczuwalną bardzo duży wpływ ma wiatr, który potrafi obniżyć nasze odczucie chłodu nawet o kilka stopni. Wełna świetnie sprawdza się przy mrozach, ale zupełnie nie radzi sobie z zimnym wiatrem. Z tego powodu w sklepie zagościła na stałe MEIDA – syntetyczne ocieplenie produkcji duńskiej.

 

  • Ocieplenie MEIDA (wkład ocieplający o składzie: 100% polipropylen). Płaszcz z ociepleniem MEIDA jest zimowy, bardzo ciepły. Chroni przed niską temperaturą, ale również wiatrem. Jest to nowoczesny materiał, który składa się z włókien polipropylenowych. MEIDA jest bardzo lekka, cienka, posiada bardzo wysoką izolacyjność, zatrzymuje wiatr, jest hipoalergiczna i oddychająca. W płaszczu z tym ociepleniem żadna zimowa wichura Ci nie straszna. MEIDA jest tkaniną syntetyczną. Oryginalny produkt z Danii.

 

Niektóre płaszcze z poprzednich kolekcji (zakładka OUTLET) mają ocieplenie wełniane. Jest to równie ciepły wkład, ale nie chroni przed wiatrem. Niestety, producent tego ocieplenia zrezygnował całkowicie z produkcji (a jego ocieplenie wełniane było fenomenem na skalę europejską), dlatego w obecnych kolekcjach nie jest on dostępny w sklepie.

Poniżej zestawiłam najważniejsze właściwości obu wkładów. Podkreślenia wskazują ich różnice.

 

OCIEPLENIE WEŁNIANE (dostępne w niektórych outletowych modelach) OCIEPLENIE MEIDA
NATURALNE SYNTETYCZNE
ODDYCHAJĄCE ODDYCHAJĄCE
WŁAŚCIWOŚCI TERMOIZOLACYJNE WŁAŚCIWOŚCI TERMOIZOLACYJNE
HIPOALERGICZNE HIPOALERGICZNE
NIE CHRONI PRZED WIATREM CHRONI PRZED WIATREM

 

 

CIEPŁY PŁASZCZ A WYBÓR MODELU

Przeanalizowałam tkaninę wierzchnią oraz wkład ocieplający, ale czy zauważyłaś, że model płaszcza ma również znaczenie jeśli chodzi o jego funkcje ocieplające? Im model jest bardziej dopasowany i bliżej ciała, tym lepiej grzeje. Modele oversizowe są daleko od ciała, dlatego pomiędzy płaszczem a ciałem łatwiej dostaje się wiatr. Szerokie rękawy również mają tutaj znaczenie. Weź to pod uwagę przy wyborze płaszcza.

 

Gdy już będziesz miała swój model u siebie, pamiętaj, żeby dać czas swojemu płaszczu, aby ogrzał powietrze, które jest pomiędzy Twoim ciałem a podszewką. Pierwsze wrażenie może być nieco mylące.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, który płaszcz będzie dla Ciebie najlepszy, śmiało skontaktuj się z nami!